Internet rozwija się w bardzo dynamiczny sposób dlatego powstaje coraz więcej firm marketingu sieciowego, które oferują swoim partnerom wirtualne produkty. Często pojawia się pytanie, czy brak namacalnych towarów oferowanych przez firmę to wciąż legalny biznes?
Oczywiście to zależy od tego z jakiej strony sie przyglądniemy tej kwestii. Produkt nie musi mieć wcale konsystencję kremu, czy napoju i mieścić się w butelce by miał rzeczywistą wartość dla odbiorców i był postrzegany jako legalny produkt MLM. Rzeczywiście poprzednie stulecie, a szczególnie ostatnie dekady to rozwój firm MLM oferujących suplementy diety oraz kosmetyki. To właśnie tego typu firmy przeważają w tej branży i dzięki nim do marketingu sieciowego przyległ pewien stereotyp.
Początkiem 2012 roku z za oceanu do Polski przywędrował nowy wielopoziomowy program partnerski o którym zapewne niebawem będzie coraz głośniej. Mowa tutaj o programie www.zeekrewards.com
Jest to wirtualny marketing sieciowy w czystej postaci – czytaj bez realnych, rzeczywistych produktów. ZeekRewards (w wolnym tłumaczeniu „Nagroda za Zeek„) jest to program promocyjny portalu aukcyjnego www.zeekler.com Jest to nowy trend w USA robienia zakupów internetowych poprzez aukcje centowe tzw. Penny Auction.
Jak to wygląda? Internauta, który chce licytować jakieś produkty na aukcji centowej rejestruje się na portalu aukcyjnym Zeekler i na wstępie otrzymuje 25 darmowych żetonów do licytacji. Jeden żeton kosztuje 1$ lecz w licytacji odpowiada jednemu centowi. Przykładowo zaczynasz licytację nowego produktu Ipad’a. Wchodzisz za 1 żeton, czyli jeden dolar, który w aukcji widnieje jako jeden cent. Jeżeli w 20 sekund ktoś przebije twoją ofertę to tracisz dolara, a aktualna stawka za Ipad’a to 2 centy. W tym momencie możesz licytować dalej. Wówczas masz dwie możliwości, albo wylicytujesz tanio super produkt poświęcając przykładowo 14 żetonów, lub stracisz wszystkie żetony, a licytujący będą walczyć dalej. Wówczas pozostaje ci dokupienie nowych żetonów. Jest ciekawy model zakupowy, posiadający również małą żyłkę hazardową. Jednak licytując w rozważny sposób masz szanse wygrać licytację i nabyć ciekawy przedmiot za znacznie niższą od rynkowej cenę.
Oczywiście są już tego typu polskie strony, ale nie są one tak popularne jak w USA. Przykładem może być serwis www.za10groszy.pl
Jeszcze rok temu niewiele osób słyszała o Groupon‘ie w Polsce (pomimo że powstał w 2008 roku) a 4 lata temu prawie nikt w Polsce nie znał Facebook‘a (który powstał w 2004 roku), a prawie każdy internauta miał konto na Naszej Klasie.
Powracając do ZeekRewards. Jest to program promowania portalu Zeekler (nie musisz brać udziału w żadnych licytacjach, aby być partnerem i promować portal aukcyjny) Jak to się odbywa? Do stycznia 2011 firma promowała swój portal aukcyjny poprzez standardową reklamę w prasie czy w Internecie przeznaczając na to duże kwoty pieniędzy. I właśnie od zeszłego roku powstał program afilacyjny dla partnerów, którzy są wynagradzani za umieszczanie reklam portalu Zeekler na darmowych portalach ogłoszeniowych. Przykładem takiego portalu może być spopularyzowany w ostatnim czasie w Polsce Gumtree.
Partnerzy mają za zadanie zalogowanie się raz dziennie do swojego wirtualnego biura, skopiowanie gotowej reklamy tekstowej (w języku angielskim) zawierającej link partnerski do portalu aukcyjnego Zeekler. Następnie umieszczają tą reklamę na jednym z darmowych portali ogłoszeniowych, których listę notabene firma również dostarcza.
Po umieszczeniu reklamy partnerzy ZeekRewards kopiują adres strony na której umieścili reklamę i wysyłają do firmy. Całość procesu zajmuje około 3 minut dziennie.
Co zyskuje dzięki temu firma? Gigantyczny ruch internetowy przekierowany na swoją stronę co równa się wielkim zyskom z obrotów portalu aukcyjnego (każdy partner umieszcza minimum 30 reklam miesięcznie). Partnerów na obecną chwilę jest kilkadziesiąt tysięcy.
Co zyskują partnerzy? Swoje dzienne wynagrodzenie. Firma pod koniec każdego dnia dzieli 50% wszystkich swoich zysków pośród partnerów. Z reguły jest to od 0,9% do 2,0% wzrostu dziennego! Wzrost ten jest naliczany od kwoty jaką partner zainwestował w punkty. Przykładowo średni dzienny wzrost od 10 dolarów będzie 15 centów, od 100 dolarów 1,5 $, a od 1000 dolarów 15$ dziennie.
Czy gdzieś tutaj kryje się haczyk i czy firma nie wynagradza partnerów zbyt hojnie? Biorąc pod uwagę, jak partnerzy bezpośrednio mocno wpływają na zyski firmy to raczej firma na tym nie traci.
Jak wiadomo reklama to dźwignia handlu. Z dnia na dzień konkurencja w sieci narasta, tak więc rosną również ceny reklam.
90% zysków Google to zyski z reklam. Istnieją polskie firmy, które wydają na samą reklamę w Google 100 – 200 tysięcy zł miesięcznie! Największy portal społecznościowy na świecie czyli Facebook również główne zyski czerpie właśnie z reklam.
To jedynie obrazuje jak droga, ale zarazem ważna jest reklama w internecie w dzisiejszych czasach. Dlatego „przerzucenie” ciężaru i kosztów związanych z reklamą na partnerów biznesowych wydaje się być pomysłem bardzo rozsądnym i wręcz wizjonerskim.
Co w takim razie jest produktem w firmie ZeekRewards?
Produktem są punkty, czy też żetony BIDS, które można nabyć, a następnie rozdać internautom którzy po zarejestrowaniu się na portalu aukcyjnym Zeekler będą mogli wykorzystać do licytacji i być może wygrać jakiś przedmiot za bardzo niską cenę. Jeżeli te osoby zakupią kolejne punkty, otrzymasz za to wynagrodzenie.
Czyli zasada taka sama jak firmach MLM które posiadają tradycyjne produkty z tym że nie rozdajesz próbek kremów, czy soków, tylko żetony o rzeczywistej i realnej wartości przetargowej.
Na końcu warto wspomnieć o finansowej stabilności oraz wiarygodności firmy. Jak wiadomo w Internecie często pojawi się masa innowacyjnych projektów, które niestety ze względu na złe zarządzanie lub też brak środków na rozwój znika w otchłaniach Internetu po roku lub dwóch.
Jednak zarówno portal Zeekler jak program ZeekRewrds należą do firmy Rex Venture Group, która istnieje na amerykańskim rynku od przeszło 14 lat. Przez ten okres firma nigdy nie popadła w jakiekolwiek zadłużenie czy też problemy prawne. Założycielem firmy jest Paul Burks, który posiada już na swoim koncie inne projekty MLM m.in. FreeStoreClub, który istnieje do dziś, który działał na zasadach internetowego MLM i od od przeszło 10 lat terminowo wypłacał swoim partnerom wszystkie prowizje.
Śmiało zatem można uznać że ZeekRewads jest genialną hybrydą połączenia tradycyjnego network marketingu z wirtualnymi portalami aukcyjnymi i ich promowaniem w sieci.
ZeekRewards zasługuje na miano Marketingu Sieciowego Nowej Generacji właśnie ze względu na dużą innowacyjność projektu. Myślę, że w najbliższych latach będzie pojawiało się coraz więcej wirtualnych firm network marketingu oferujących swoim partnerom zarabianie wysokich prowizji przed ekranem komputera, bez konieczności organizowania spotkań hotelowych.
Link do strony: www.zeeke.zeekrewards.com
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego programu?
Napisz do mnie na maila: keto78@gmail.com lub skype: sifu24